MonaLisa Touch

KALİTELİ YAŞAM HER KADININ HAKKI

MonaLisa Touch,  vajinal gençleştirmede ağrısız, anestezi ve cerrahi girişim gerektirmeyen, ofis şartlarında kolay uygulanabilir yeni bir lazer tedavisidir.

MonaLisa Touch, vajinal mukozada kolajen üretimini yeniden aktive etmekte ve vajinal mukozayı eski haline getirmekte, vajinada genellikle doğum sonrasında ya da menopozda oluşan östrojen hormonundaki azalmanın ve neticesinde oluşan atrofik değişikliklerin  önüne geçmektedir.

MonaLisa Touch, vajinal atrofi ile ortaya çıkan kuruluk, kaşıntı, sürtünme, ilişki esnasında ağrı gibi semptomları çözmede dünyadaki en etkili yöntemlerdendir.

MonaLisa Touch, fraksiyonel karbondioksit lazer ameliyatsız vajina gençleştirmede altın standart olarak kabul edilmiş ve FDA onayı almıştır.

Uygulama sonrası vajinanın iç ve dış çapı küçülür, genital bölgenin dış görünümü yeniden normal anatomik şeklini alır.

KALİTELİ YAŞAM TERCİHİNİZ OLSUN!

          Doğurganlığını noktalamış, premenopoz ve menopoz yaşındaki kadınların, toplumda gerek sosyal gerekse iş hayatında altın çağını yaşarken hem sağlık hem de yaşam kalitesi açısından değerlendirilmeleri ve desteklenmeleri gerekliliği yadsınmayacak bir gerçektir.

Vajinal atrofi ve sonuçları, bu yaş kadınlarının en büyük derdidir. Vajinal atrofi, beraberinde idrar kaçırma, vajinal kuruluk, vajinal yanma, şiddetli kaşıntı, iritasyon, ilişkide ağrı ve yanma problemlerini yanında getirecektir. Bu problemlerin çözüm cerrahi olarak kısmen ya da topikal kremlerle geçici olarak çözüm üretebilirsiniz ancak diğer tarafta uygulanması kolay, ağrısız, anestezi gerektirmeyen, iş kaybına sebep vermeyen, şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi görülmeyen MonaLisa Touch CO2 Lazer ile çözebilirsiniz.

Son   5 senedir tümdünyada kullanım alanı bulan ve sonuçları açısından gelecek vadeden FDA tarafından onay alan cihaz şimdi Hatay’da, Mozaik Hastanesi’ndeki ofisimde kullanıma sunulmuştur. Cihaz ile ilk tanıştığımda beni çok cezbetmese de cihaz hakkında araştırma yaptıkça, literatürleri taradıkça ve özellikle doğuş yeri İtalya’da kullanıldığı hastanelerde gözlemler yaptıktan sonra bu cihazın ne kadar gerekli ve problem çözücü olduğu kanaatine vardım. Neticesinde de 3 – 4 aydır kullanmaktayım. Bu 3 – 4 aylık kısa tecrübe bile ne kadar büyük bir boşluğu doldurduğunu göstermeye yetti. Bu zaman zarfında genital problemleri olan yüzlerce hastaya deva olduk. Sonuçlar gerçekten yüzümüzü güldürdü.

MONALİSA TOUCH İLE  NELER YAPTIK?

Vajinal genişlik, elastikiyet kaybı, tedaviye dirençli akıntı, ilişkide ağrı şikayeti ile gelen genç hastalar yanında vajinal yaşlanmaya atrofiye bağlı ağrı, kuruluk, yanma, idrar kaçırma gibi şikayeti olan premenopoz ve menopoz yaştaki hastalara çözümler ürettik.Ayrıca;

 • Genital bölgedeki kararmaları beyazlatma,
 • İç dudaklarda küçültme ve şekillendirme
 • Lazer ile dış dudak gerginliği / dolgunlaştırma
 • Lazer perineoplasti  (vajina ağzı estetiği)
 • Laser klitoris estetiği / şekillendirme , sunduğumuz diğer hizmetlerdir.

Yenilik denince akla ilk gelen hekim olarak MonaLisa Touch ile neyi hedeflediniz?

 • Tüm dünyada ve ülkemizde yükselen trend olan genital estetiği ilimizde en iyi şekilde tanıtmak ve uygulamak istedim.

MonaLisa Touch’u tanıtmak için neler yaptınız? Hastalar size nasıl ulaştı?

 • Öncelikle kendi hastalarıma, bu konuya ilgi duymaya başladığım andan itibaren bilgi vermeye başladım. İskeleti , ağırlıkla kendi hasta grubumdandı. Daha sonra yerel medya ve tanıtım alanlarını kullandım. Süreç, beklediğimizden daha hızlı gelişti. Kısa sürede ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım.

MonaLisa Touch nasıl uygulanıyor?

 • MonaLisa Touch 15 – 20 dakikalık seanslar şeklinde kolayca uygulanan, ağrısız bir yöntemdir. Hasta, uygulamadan sonra rahatlıkla işine dönebilmektedir.

İyileşme dönemi nasıl geçiyor ve önerileriniz neler oluyor?

 • Uygulama sonrası en kısa sürede hareket yapılmalıdır.
 • İşlem sonrası duş alınabilmektedir.
 • Herhangi bir yan etki beklenmemektedir. Sadece uygulama sonrası 3 – 4 gün cinsel perhiz önermekteyiz.

Seans sıklığı nedir?

 • MonaLisa Touch’ı  ortalama 30 – 40 gün aralıklarla 3 seans önermekteyiz. Sonrasında sürekliliğin devamı amacıyla yılda bir seans önerebilmekteyiz.

Sonuçlar hemen fark edilebiliyor mu?

 • 10 – 15 dakika süren uygulamanın etkileri birkaç günde fark edilmeye başlar;  kuruluk, hassasiyet, ilişki esnasında ağrı, kaşıntı gibi şikayetlerdeki düzelmeler hemen ilk seanstan sonra fark edilmekte ancak işlemin sebep olduğu doku reaksiyonlarının fark edilmesi bir – iki ayı bulmaktadır.

Ameliyatsız genital estetik kimlere uygulanabilir?

 • Doğum yapmış ya da yapmamış, özel bölgede kuruluk, vajinada gevşeklik, cinsel ilişkide ağrı ya da hissizlik, genital bölgede renk değişimi, kararma, idrar kaçırma sorunlarını yaşayan her kadına uygulanabilir.  18 yaşından sonra uygulanması tavsiye edilir ancak ciddi genital anomalli genç kızlarda aile onayıyla birlikte uygulanabilir.

Neden Telal DOĞRUEL?

 • İnsan odaklıyız.
 • Kalite, idolümüz; hasta ve çalışan memnuniyeti vazgeçilmezimizdir.
 • Medikal tedavi yanında hizmet odaklıyız.
 • Ağrısız, sosyal yaşamı etkilemeyen ve güvenli her yeniliğe açığız.
 • Her yeniliği takip ediyoruz, kullanıyoruz ve geliştiriyoruz.