LAZERLE GENİTAL ESTETİK

Lazer  uygulamaları; yeni nesil tedavi olarak genital estetikte hızla yerini almıştır.

Lazerle yapılan genital estetik ameliyatlar;

 • -lazer ile vajinal daraltma
 • -lazerle idrar kaçırma tedavisi
 • -lazerle genital bölge  beyazlatma
 • -lazerle siğil tedavisi
 • -lazer ile labioplasti operasyonu

Lazer ile Vaginal daraltma;

Lazer cihazında üretilen  yüksek enerji ve ışık hüzmeleri, vajene yerleştirilen prob  ile dokuya iletilir .Dokuda yaklaşık 50-60 dereceye kadar ısınma > >berelenme(injury) oluşur: Bu durum ‘fibrobast’ dediğimiz onarıcı hücreleri uyarır>>kolajen ve elastin  bağ  dokusu sentezi>>>dokuda iyileşme süreci başlar .Sonuçta vajina içi cilt dokusunda kanlanma artar>>cilt dokusu kalınlaşır, elastikiyet ve  hassasiyet artar ,İşlem yaklaşık 15 dakika sürer, tamamen ağrısız bir işlemdir..*Vajinal lazer ne sıklıkla  & kaç seans önerilir;

*Vajinal  Lazer uygulamaları her ne sebeple uygulanıyorsa uygulansın ,hastadan hastaya değişim göstermekle beraber önerimiz  4-6 hafta arayla;1 ile 3  seans  şeklindedir…..

*Lazerle vajinal  daraltma  & hasta seçimi;

 • Cerrahi olarak vajinal  daraltma istemeyen hastalar.
 • Vajinal genişliği ve sarkması çok fazla olmayan hastalar.
 • Cinsel haz ve duyarlılık  eksikliği  / orgazm problemi  yaşayan hastalar
 • Menopozda  vajinal kuruluk (atrofik vajinit) sorunu olan hastalar.
 • Cinsel ağrı /kuruluk problemi yaşayan hastalar
 • İdrar kaçırma problemi olan hastalar
 • sık sık vajinal enfeksiyonu/mantar enfeksiyonu yaşayan hastalar

**Özellikle uygun hastalarda lazer; uygulama kolaylığı, konforu, cerrahi olmayışı  ve tamamen risksiz bir işlem olması nedeniyle  son derece memnuniyet vericidir.

**Bir haftalık cinsel ilişki yasağı dışında herhangi bir kısıtlama yoktur. Uygulamadan sonra hasta normal hayatına dönebilir.

Lazerle idrar kaçırma tedavisi kimlere & nasıl uygulanır;

*’’Stress tipi idrar kaçırma’’ dediğimiz;Öksürük,, aksırık, hapşırık, ağır kaldırma, koşma gibi karın basıncını arttıran durumlarda görülen idrar  kaçırma durumunda vajinal lazer oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.Uygun hastalarda tedavi sonuçları  oldukça memnuniyet vericidir.

*Özellikle yaş alma, menopoz, östrojen azlığı ve vajinal doğumlar  stres tipi idrar kaçırma sebepleridir.

*Vajinal lazer ,ortalama vajen uzunluğuna bağlı olarak 10-15 dakika sürmektedir. Tamamen ağrısız ve risksiz bir işlemdir. Uygulamadan sonra normal hasta direkt  hayatına  devam edebilir.Bir hafta cinsel perhiz sonrası cinsel hayatına devam edebilir.

Lazer ile genital bölge renk açma, beyazlatma;

Lazer ile genital bölge beyazlatma işlemi ortalama 10-15 dakika(alan genişliğine bağlı değişmekte)sürmektedir. Genellikle ağrısız bir işlemdir. Her seansta ortalama  tonda %30-40 açılma beklenir.Birden fazla seans gerektiği olmaktadır.

*Lazerle genital bölge siğil tedavisi;

*Lokal anestezi altında siğil alanlarına atış şeklinde uygulanır .Elektrokoter(yakma), Kriyo (dondurma) işlemine göre daha az ağrı ve daha az iz  avantajlarıdır. Lazerle  genital  siğil  tedavisi sırasında lazer ışını 1 mm ‘den daha az derine indiğinden iç organ hasarı asla olmaz..

*Kliniğimizde  genital estetikte kullandığımız lazer’’Monalisa Tuch’ karbondioksit lazerdir….